دانلود فایل: تحقیق در مورد جنگ کره

هم اکنون فایل با مشخصه ی تحقیق در مورد جنگ کره آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
کلمات کلیدی:جنگ کره,لجستیکی,نظامی آمریکا,کره شمالی,تحقیق در مورد جنگ کره,دانلود تحقیق در مورد جنگ کره,پروژه,تحقیق,مقاله,پژوهش,پایان نامه,دانلود پروژه,دانلود تحقیق,دانلود مقاله,دانلود پژوهش,دانلود پایان نامه


در جنگ كره احتمال بروز مشكلات لجستیكی می رفت و از این روی درسهای لجستیكی فرا گرتفه شده از جنگ جهانی دوم در حل این مشكلات به كار گرفته شدند. در ابتدای جنگ چند مشكل لجستیكی از چشم طرح ریزان دور مانده بود:
1- شبه جزیره كره پنج هزار مایل دریایی از آمریكا فاصله داشت.
2- در كره بنادر و سیستم ترابری زمینی مناسبی وجود نداشت.
3- نیروهای كمونیست اكثر مناطق صنعتی جنوب را تحت كنترل داشتند.
4- نیروهای كره شمالی با وجود مهارت به جای مانده از نیروهای ژاپنی به مهارت زیادی دسترسی داشتند. از سوی دیگر آنها با تجهیزات آمریكایی به جای مانده از جنگ جهانی دوم نیز دسترسی داشتند و ارتش سرخ پوستان نیز جنگ افزارهای روسی را در اختیار آنها قرار می داد.
• تجهیزات ضروری نیروهای آمریكایی در جزایر اقیانوسیه به جای مانده بود.
• تنها در صورت ایجاد یك سیستم ترابری مناسب به شبه جزیره كره امكان استفاده از پایگاه های صنعتی ژاپن فیلیپین و سایر كشور های اقیانوسیه مسیر بود.
اكثر جاده های موجود در كره اصولا جاده نبودند وصرفاً معابری بودند كه خودروها از آنها تردد می كردند اكثر این معابر برای مدت طولانی غیر قابل استفاده بودند و بار ترافیكی آنها نیز بالا بود. این امر باعث شد تا ارتش آمریكا به ترابری انسانی اتكا كند و با استفاده از باربر های كره ای آمادها و تجهیزات ضروری را حمل كند. از آنجایی كه این سیستم به نیروی ماهیچه ای افراد متكی بود لازم بود تا افراد در طول مسیر چندین بار استراحت كنند ویا افراد خسته با نیروهای تازه تنفس تعویض شوند.
افراد برای اجتناب از گیر افتادن در گل و لای بیشتر ترجیح می دادند تا بدون پوتین راه بورند. پا برهنه حركت كردن افراد در میان گل و لای نیز مكشلات پزشكی زیادی را برای آنها به وجود می آورد.
باران به طور مداوم در ماه های بهار و تابستان (باران های موسمی) می بارید و حاكی از شدت یافتن محیط پر گل و لای منطقه بود. در طول زمستان نیز سرمای شدید باعث یخ زدن گل و لای می شد و تمام این شرایط تداركات رسانی به یگان های رزمی بسیار دشواری می كرد.
پشه، مگس و حشرات موزی در طول بهار و تابستان به وفور یافت می شد و اكثرا نیروها توسط این حشرات گزیده می شدند. این امر نگرانی های بهداشتی را افزایش داده بود. زیرا این حشرات اكثراً ناقل بیماری های ویروسی بودند. تروریست های كره شمالی باعث اختلال سیستم توزیع لجستیك شده بودند. این افراد از مردم كره جنوبی قابل تمیز دادن نبودند. و این خود باعث افزایش تلفات در مقابله باآنها می شد. این نیروها عمدتاً در پی پاتك زدن به كاروان ها، انهدام پل ها و زیرساختارها، پرتاب نارنجك از بلندی ها به نیروهای آمریكایی و صد معبر كردن در مسیر عبور خودروهای نظامی و غیره بودند. تمام این اقدامات موجب لجام گسیختگی و وقفه در سیستم توزیع شده بود. در اوایل جنگ نیروهای سازمان ملل و ارتش كره جنوبی مهمات كمی در اختیار داشتند و آنها برنامه ای برای نداشتند. اما نیروهای كره شمالی با برنامه وارد جنگ شده بودند و به خوبی به تانك ها و توپخانه شوروی دسترسی داشتند.
در طول جنگ كره، هشت ارتش مختلف با یك نوع سلاخ آمریكایی می جنگیدند. تجهیزات به جای مانده از جنگ جهانی دوم در جزایر اقیانوسیه خیلی زود سازماندهی شدند و در اختیار نیروهای چند ملیتی در كره جنوبی قرار گرفتند.
ژاپن در نزدیك كره قرار داشت و به سرعت در حال پیشرفت صنعتی بود. تجهیزات اوراقی بلااستفاده به جا مانده از جنگ جهانی دوم خیلی سریع در ژاپن تعمیر شدند. آمریكا از زمان پایان جنگ جهانی دوم پایگاه های نیروهای هوایی، زمینی و دریایی و تفنگداران دریایی یرا در اطراف ژاپن دایر كرده بود. كارگران ژاپنی ماهر، كاری و قابل دسترسی بودند. تسهیلات نصعتی غیر نظامی با استفاده از ماشین آلات و رویه های مدرن در حال بزسازی بودند. بخش تجاری ژاپن كشتی های آمریكایی كه پس از جنگ جهانی دوم به آنها فورخته شده بود را به آمریكا پس داد و این شناورها ناوگان اولیه نیروی دریایی آمریكا برای حمله به كره را شكل دادند. نیروهای زخمی شده نیز از طریق هوا یا دریا به بیمارستان های ژاپن منتقل می شدند.
تامین
دولت امریكا نگرانی عمیقی در خصوص امكان ایجاد نسنجیده توان نظامی برای حمایت از دولت كره جنوبی بود. خط مشی نظامی آمریكا حكم می كرد تا قبل از فراخوان نیروهای نظامی، تجهیزات مورد نیاز آنها را فراهم شده باشد. نظر فرمانده كل نیروی زمینی ارتش بر این بود كه ابتدا باید به سرعت اقلام آموزشی را تامین كرد و اقلام بالقوه رزمی مورد نیاز را با كمی تاخیر از بخش صنعتی تامین كرد. از این رو در وحله اول اقلام ضروری تامین گردیدند.
تجهیزات، ادوات و تداركات باید به سرعت تامین می شدند و برای آغاز حمله هر چه سریعتر به كره و ژاپن منتقل می شدند. برای مواجهه با آب و هوا بسیار سرد شبه جزیره كره در فصل زمستان لازم بود تا اقدامات سریع و عاجلی انجام شوند. زیرا آمریكا تا به حال این حجم وسیع و گسترده از نیروهای خود را در یك منطقه سردسیر به كار نگرتفه بود. مهمات باید به مقدار بسیار زیادی تامین می گردید و از سوی دیگر لازم بود تا پایانه هایی برای هواپمیاهای نیروی زمینی، هوایی و دریایی ایجاد شوند.
آژانس های تامین با تنگنای زمانی مواجه بودن و باید خیلی سریع تمام اقلام مورد نیاز نیروها را تامین و به منطقه ارسال می كردند. كارشان لجستیك ارتش منابع آمادی جدیدی را یافتند و تولید كنندگان صنعتی مجبور شدند تا محصولات مورد نیاز آنها را در اولویت تولیدات خود قرار دهند.
مشكلات ساختمانی در كره به واسطه شرایط جوی متغیر و شروع سریع جنگ افزایش یافت. همانگونه كه قبلا اشاره شد گل و لای و هوای بسیار سرد مشكل اصلی همه نیروها بود. به علاوه كمبود مصالح ساختمانی نیز فعالیت های ساختمانی را مختل می كرد و مهندسین نظامی قادر نبودن آنگونه كه باید و شاید كار كنند.

ادامه مطلب و دریافت فایل

ارتكاب جرایم امنیتی از طریق مطبوعات:ارتكاب جرایم امنیتی ,مطبوعات,جرم,جرم شناسی,حقوق,جرم مطبوعاتی,جرم سیاسی,امنیت,جاسوسی,پژوهش,مقاله,تحقیق,پروژه,دانلود پژوهش,دانلود مقاله,دانلود تحقیق,دانلود پروژه,پژوهش ارتكاب جرایم امنیتی از طریق مطبوعات,مقاله ارتكاب جرایم امنیتی از طریق مطبوعات,تحقیق ارتكاب جرایم امنیتی از طریق مطبوعات,پروژه ارتكاب جرایم امنیتی از طریق مطبوعات

محاسن و معایب آیین دادرسی اطفال در قانون 1387:محاسن, معایب, آیین دادرسی اطفال ,قانون 1387,دادرسی اطفال,حقوق کودک,اطفال,مقاله,پژوهش,تحقیق,پروژه,دانلود مقاله,دانلود پژوهش,دانلود تحقیق,دانلود پروژه,مقاله محاسن و معایب آیین دادرسی اطفال,پژوهش محاسن و معایب آیین دادرسی اطفال,تحقیق محاسن و معایب آیین دادرسی اطفال,پروژه محاسن و معایب آیین دادرسی اطفال

ابیاری بارانی:ابیاری بارانی,مقاله ابیاری بارانی,جزوه ابیاری بارانی,پروژه ابیاری بارانی,تحقیق ابیاری بارانی,ابیاری بارانی

پاورپوینت تاریخچه شهر و شهرنشینی در دوره باستان پیش از اسلام:پاورپوینت تاریخچه شهر و شهرنشینی در دوره باستان پیش از اسلام, تاریخچه شهر و شهرنشینی,پروژه,پژوهش,مقاله,جزوه,تحقیق,دانلود پروژه,دانلود پژوهش,دانلود مقاله,دانلود جزوه,دانلود تحقیق

دانلود مقیاس ارزیابی تعلل ورزی تحصیلی تاکمن:مقیاس ارزیابی تعلل ورزی تحصیلی تاکمن,تعلل ورزی تحصیلی

جزوه فیلمنامه نویسی ۲:فیلم,فیلمنامه نویسی

نقش زبان در ایجاد ارتباط:نقش زبان در ایجاد ارتباط,نقش زبان,نقش زبان در ارتباط,ایجاد ارتباط,چگونگی ایجاد ارتباط,نحوه ایجاد ارتباط,بررسی نقش زبان در ایجاد ارتباط,تحقیق نقش زبان در ارتباط,زبان در ایجاد ارتباط,جامعه‌شناسی,انسان‌شناسی ,دانلود مقاله نقش زبان در ایجاد ارتباط,پروژه,پژوهش,مقاله,جزوه,تحقیق,دانلود پروژه,دانلود پژوهش,دانلود مقاله,دانلود جزوه,دانل

پاورپوینت بررسی علم مقاومت مصالح:پاورپوینت بررسی علم مقاومت مصالح,علم مقاومت مصالح,تحقیق علم مقاومت مصالح,پروژه علم مقاومت مصالح,تعریف تنش,انواع بارها,انواع تکیه گاه ها,عکس العمل تکیه گاه ها,اصول برش در علم مقاومت مصالح,,

پاورپوینت نقش مبلمان شهری در هویت بخشی به محیط:دانلودپاورپوینت نقش مبلمان شهری در هویت بخشی به محیط,نقش مبلمان شهری در هویت بخشی به محیط,مبلمان شهری,پاورپوینت بررسی نقش مبلمان شهری در هویت محیط,تحقیق نقش مبلمان شهری در هویت بخشی به محیط,شهرسازی,پاورپوینت نقش مبلمان شهری در هویت بخشی به محیط

پاورپوینت مسجد جامع عتیق شیراز:مسجد جامع عتیق شیراز,پاورپوینت مسجد جامع عتیق شیراز,دانلود پاورپوینت مسجد جامع عتیق شیراز,تاریخچه مسجد شیراز ,پاورپوینت تاریخچه مسجد جامه شیراز,دانلود پاورپوینت تاریخچه مسجد شیراز,ویژگی های مسجد جامع شیراز,پاورپوینت ویژگی های مسجد جامع شیراز,دانلود پاورپوینت ویژگی های مسجد جامع شیراز,مسجد شیراز,پاورپوینت مسجد شیراز,دانلود پاورپوینت مسجد